مسئولیت اجتماعی

شرکت گروه دارویی برکت با توجه به رسالت اجتماعی خود در راستای افزایش عدالت در دسترسی به داروهای اساسی و مورد نیاز بیماران، اقدام به راه اندازی پروژه های ساخت داروهای ژنریک جایگزین واردات نموده است که به این ترتیب سبب:

  • کاهش قیمت دارو به میزان 20- 40 درصد
  • کاهش هزینه های درمان متعاقب کاهش قیمت دارو
  • افزایش دسترسی به داروهای مورد نیاز و استراتژیک و ارتقاء عدالت در برخورداری از خدمات سلامت
  • استقلال در برخورداری از داروهای استراتژیک خصوصا در زمان تحریمهای اقتصادی
  • افزایش قدرت پرداخت کنندگان (دولت و سازمانهای بیمه گر) در پرداخت بابت داروها و کاهش میزان پرداخت از جیب بیماران
  • هدف نهایی در این راستا جایگزینی حداقل 20% حجم ریالی واردات تا سال 1404 و حفظ توازن 50 درصدی واردات به تولید در سال 1404.

تولید داروهای ضد سرطان با فناوری بالا

سرطان سومین عامل مرگ و میر در ایران به میزان 35000 مورد بوده و ایران در بین کشورها دارای رتبه 17 می باشد . میزان مصرف داروهای ضد سرطان در سال 1391 بالغ بر 400 میلیون تومان در کشور بوده است. شرکت سبحان انکولوژی اولین شرکت تولید کننده اختصاصی داروهای ضد سرطان در منطقه می باشد .

با توجه به قیمت بیش از اندازه داروهای ضد سرطان بدلیل نیاز به تولید آن با فناوری های ویژه ، سالانه میلیون ها تومان هزینه را به بیماران مبتلا تحمیل می نماید که علاوه بر دردهای ناشی از بیماری مشکلی مضاعف بر این بیماران است. این شرکت با ورود به تولید این دسته از محصولات و یا از سویی با ایجاد تعاملات بسیار مناسب با شرکت های معتبر جهان همچون سانوفی ، رش سوییس و ... و تولید تحت لیسانس توانسته است این گروه از محصولات  را با قیمتی پایین تر حتی تا یک پنجم قیمت مشابه خارجی آن به جامعه عرضه نماید.از طرفی دیگر پیش­ بینی می­شود که مصرف داروهای ضد سرطان در دنیا تا سال 2016 به بیش از 83 میلیارد دلار سالیانه خواهد رسید که بیشترین میزان مصرف در بین سایر گروه­های دارویی خواهد بود و بیشترین ابتلا به سرطان به نسبت جمعیت هم در کشورهای همسایه ایران بویژه در کشورهای شمال ایران وجود دارد، لذا سبحان انکولوژی به عنوان یکی از مدن ترین شرکت های منطقه می تواند صادر کننده  داروهای ضد سرطان به کشور های منطقه باشد  و  امیدوار است بتواند سهم ارزشمندی در درمان بیماران داشته باشد.تولید اولین داروی نانو تکنولوژی (دوکسوروبیسین نانولیپوزوم ) با مشارکت یک شرکت دانش بنیان ایرانی به عنوان دومین کشور پس از امریکا از دستاوردهای این شرکت بوده است . بیشتر...                                                                                 

 

طرح اجتماعی سلامت الکترونیک(شرکت گروه دارویی برکت تل)

این طرح عظیم ملی در شرکت گروه دارویی برکت تل در حال انجام است . معمولا یکی از معضلات عدالت در سلامت و مبحث عدالت اجتماعی در امر خدمات درمانی رساندن به موقع و مناسب اقدامات و خدمات پزشکی به نقاط دورافتاده و محروم جامعه است. پیرو تلاش مستمر در خصوص اعطای اینگونه امدادرسانیها به مردم در مناطق محروم ، شرکت گروه دارویی برکت با همکاری سازنده با وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مبادرت به نهادینه نمودن طرح سلامت الکترونیک نموده است تا از این طریق ضمن محرومیت زدایی از جامعه ، باعث  در این طرح با تمرکز بر اجرای پروژه های مرتبط با سلامت الکترونیک همچون کال سنتر ، تخت هوشمند ، پکیج پنجگانه ، سلامت همراه رومیزی ، سلامت همراه ، سامانه الکترونیک و .. در مناطق محروم تلاش می نماید در جهت ارتقاء سلامت جامعه گام بردارد این شرکت با ایجاد کال سنتر مرکز مشاوره الکترونیکی بین بیماران و جامعه پزشکی ایجاد نموده است که در هرزمان از شبانه روز و ایام تعطیل مشاوران و پزشکان متخصص آن حیطه پاسخگو هستند. با استقرار سیستم هایی همچون تخت هوشمند که معاینه کامل کودک و بزرگسال را در مدت کوتاهی می تواند به مراکز پردازش پیشرفته در مراکز درمانی مخابره نماید، سلامت همراه رومیزی به منظور بهره برداری حداقل آزمایشگاهی در مطب ها و کلینیک های پزشکی و ارسال آنها به دیتا سنتر و تلفن همراه بویژه به صورت پایلوت در مناطق محروم از جمله  شهرستان های پاوه ، اندیکا و لالی و ... توانسته است در این مناطق امید به درمان و زندگی را ایجاد نموده و از بسیاری از مشکلات و عواقب عدم وجود امکانات درمانی جلوگیری نماید. در این مناطق با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده و امکانات و زیر ساخت های به وجود آمده کل ساکنین این مناطق تحت مراقبت های الکترونیکی قرار گرفته اند.

ضمنا در سامانه الکترونیک سلامت به عنوان بزرگترین اطلاعات جامع سلامت و مراقبت مستمر بیش از 32 میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب پزشک خانواده دارای پرونده پزشکی بوده و اطلاعاتشان در این سامانه ثبت و نگهداری می گردد.