سفیردانمارک: ایران ظرفیت‌های بالایی برای سرمایه گذاری دارد

تاریخ مقاله: 1396/04/19  |  کد مقاله: 469

در تاریخ اول خرداد ماه سال 96 سفیر دانمارک ضمن حضور در شهرک صنعتی دارویی برکت در مراسم آغاز احداث کارخانه نوونوردیسک ، بزرگترین تولید کننده انسولین در جهان حضور یافت. بزرگترین شرکت داروسازی دانمارک با سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی- دارویی برکت به رشد پایدارتری خواهد رسید.
که پس از برجام بیش از پیش آشکار شده است.
"
دنی‌عنان" سفیر دانمارک در ایران در آیین آغاز ساخت کارخانه تولید داروهای مدرن آنتی دیابت در شهرک صنعتی-دارویی برکت، ضمن بیان این مطلب افزود: کشور ایران ظرفیت‌های بالایی را برای جذب سرمایه گذاری کشورهای جهان دارد و شرکت نوونوردیسک دانمارک، به درستی این ظرفیت‌ها درک نمود.
سفیر دانمارک ادامه داد: ساخت کارخانه در عرصه سرمایه‌گذاری مهم‌ترین قدم محسوب می‌شود و نشانگر اعتماد بسیار بالایی است که یک کمپانی به کشوری دارد.
عنان هم چنین یادآورشد که مخارج درمان بیماران دیابتی بالا است و سیستم درمانی هر کشوری را تحت فشار قرار می‌دهد، لذا احداث کارخانه تولید انسولین در شهرک دارویی برکت، توسط شرکت نوونوردیسک دانمارک، باعث خواهد شد تا تامین این داروها با بالاترین کیفیت جهانی و قیمت مناسب در داخل خود ایران صورت گیرد.
سفیر دانمارک ادامه داد: اقدام شرکت نوونوردیسک به عنوان یک شرکت بزرگ و علاقمند به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی، قطعاً باعث تشویق سایر کمپانی‌های دانمارکی جهت حضور در ایران خواهد شد،
وی سپس با اشاره به روند رو به رشد مبالادت فی مابین دانمارک و اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران گفت: نرخ متوسط صادرات ایران به اروپا دو برابر شده است.
وی تصریح کرد: من اعتقاد دارم که ایران توانایی جذب سرمایه گذاران بیشتری دارد..
عنان ادامه داد: در50 سال گذشته بی سابقه بوده که دو وزیر دانمارکی، به همراه 25 مدیراز  کسب و کارهای بزرگ وارد ایران شوند و این موضوع نشانگر ظرفیت‌های ایران و روند رو به توسعه تعاملات اقتصادی دو کشور است و برای ما موجب خرسندی است.
وی گفت: امیدواریم با تعامل دوسویه دوکشور همکاری خوبی درآینده انجام  و نتایج بهتری حاصل گردد.
وی سپس به دلایل انتخاب ایران برای افزایش سرمایه‌گذاری پایدار و ساخت کارخانه، توسط شرکت‌های دانمارکی پرداخت و گفت: ایران یکی از خصوصی‌ترین اقتصادهای منطقه را داراست و می‌تواند همان‌گونه که در برنامه‌ی توسعه خود، پیش بینی نموده است، قوی‌ترین اقتصاد منطقه را هم داشته باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: