بازدید سرمایه گذاران اقتصادی اسپانیا از شهرک صنعتی دارویی برکت

تاریخ مقاله: 1396/04/19  |  کد مقاله: 468

٥ نفر از سرمایه‌گذاران اقتصادی و دارویی کشور اسپانیا از شهرک صنعتی- دارویی "بركت" و هم‌چنین باغ موزه گیاهان دارویی این شهرک دیدار نمودند.
این هیات سرمایه‌گذار اسپانیایی پس از آشنایی با تنوع فوق‌العاده بالای گیاهان دارویی در ایران و پیشینه‌ی طب گیاهی در کشور ما، با اشاره به اقبال روزافزون بازارهای دارویی در اروپا و آمریکا به داروهای گیاهی و گیاهان دارویی و هم‌چنین تجربه کشور اسپانیا در گردآوری انواع گیاهان با کاربری غذایی- دارویی (خصوصاً زعفران)، از کشور ایران، شبه جزیره هندوستان و منطقه خاورمیانه و بسته بندی و بازاریابی و فروش جهانی آن از مبداء کشور اسپانیا، پیشنهاد جدی خود را دال بر سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید گیاهان دارویی در ایران و انتقال آن به اسپانیا (به عنوان مقصد واسط)، اعلام نمودند.
این هیات هم چنین با رویت شرایط، امکانات و زیرساخت‌های  منحصر به فرد شهرک صنعتی- دارویی "بركت"، بحش دوم پیشنهاد خود را در پیوند با تولید داروهای گیاهی در این شهرک، اعلام داشته و تاکید نمودند که آماده‌اند، طی مذاکره با کمپانی‌های داروسازی کشور خود، در یک "برنامه اقدام مشترک"، در آینده نزدیک سرمایه‌گذاری مشترکی جهت تولید داروهای گیاهی در شهرک مجهز صنعتی- دارویی "بركت" نمایند.
در جریان این دیدار مسئولان شهرک صنعتی- دارویی "بركت" نیز با اشاره به اهداف این شهرک (که عمدتاً حول محور ایجاد بستری برای تقویت صنایع دارویی ایران و انتقال دانش و تکنولوزی روز دنیا به ایران، قرار دارد)، تاکید نمودند که تولید و خام فروشی گیاهان دارویی؛ نمی‌تواند هدف مناسبی برای مسئولان این شهرک قلمداد گردد، لذا از بخش دوم پیشنهاد هیات اسپانیایی (به عنوان الویت اول خود)، استقبال خواهند نمود.
مسئولان شهرک با این استدلال که تولید انبوه گیاهان دارویی برای تولید داروهای نوین و منطبق با استانداردهای روز جهانی در کشور ایران را؛ منوط به فرآوری و تبدیل این محصولات به داروهای گیاهی در کشور ایران، اعلام کردند.
هیات اسپانیایی نیز با منطقی دانستن این رویکرد، اعلام آمادگی نمودند تا با معرفی امکانات بی نظیر شهرک صنعتیدارویی برکت در جریان سمینارها و نمایشگاه‌های دارویی اتحادیه اروپا ، ابتدا اقدام به ساخت کارخانه تولید گیاهان دارویی در شهرک صنعتی-دارویی "بركت" نموده و سپس فروش صادراتی آن را بر عهده گیرند.

 

ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: